“İlgi ve yönelim testi sayesinde hem bir eğitimci, hem de bir anne olarak çok şey öğrendim. Kendi gözlerimle eğitimine ve kişiliğine olumlu katkılar sağlamak için çabaladığım beş yaşındaki kızım Nehir’in, az çok zeka türü ve kişiliği hakkında bilgim ve öngörüm vardı. Fakat testi uyguladıktan sonra hem çocuğumu doğru tanımış olmaktan dolayı, hem de tek amacım olan iyi bir evlat yetiştirmede bir adım daha önce geçmekten dolayı şanslı hissettim. Daha okula başlamadan, çocuğumun zeka türünü bu testte daha iyi bir şekilde gördüm. Bir eğitimci ve anne olarak, çocuğumun hangi yöntemlerle daha iyi öğrendiğini keşfederek verimi ve başarıyı artırmış olduk.”

Nur Billur Tosun, Nehir’in Annesi, Okul Öncesi Öğretmeni

“ Her ne kadar çocuklarımız çok iyi tanısak ta, bazen duygusal davranıp gerçekten uzaklaşabiliyoruz. İşte bu noktada dışarıdan bir bakış size çok yardımcı olabiliyor. Bir anne olarak bana bu bakış açısını kazandırdığınız için teşekkür ederim. ”

Özlem Aksoy, Emre’nin Annesi, Ev Hanımı

“ Çocuğumuzun yabancı dile hiç yeteneği olmadığını düşünüyorduk. Burada yapılan MIT-İlgi Yönelim Yetenek testine göre, çocuğumun dil yeteneği var ancak ilgisi yoktu. Teste göre yeteneğini farkettikten sonra, sizlerden aldığımız danışmanlık sayesinde dil konusunda yeteneksiz sandığım çocuğum şu anda ikinci dilini öğreniyor. ”

Taner Yazıcı, Emir’in Babası, Bankacı

“ Hemen herkesin yaşadığı çabuk sıkılma, başladığı işi bitirmeme gibi sıkıntılar benim oğlumda da vardı. Ancak katıldığı dikkat ve konsantrasyon etkinlikleri ile gözle görülür ilerleme kaydettik. ”

Leyla Görür, Uluç’un Annesi, Yönetici